Silajāņu pamatskolas skolēni un skolotājs Pēteris Svikša, 1933

Vieta: Silajāņu pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Skolēni, Skolotāji, Silajāņu pagasts (Riebiņu novads, Latvija), Pamatskolas, Portretu fotogrāfija, Svikša, Pēteris, 1904-1970

Anotācija: Pēteris Svikša dzimis 1904. gada 29. janvārī Silajāņu pagastā. Izglītības darbinieks (Silajāņu pagasta pamatskolas pārzinis, tautskolu inspektors Abrenes apriņķī un Daugavpils pilsētā un apriņķī vācu laikā), pašvaldību darbinieks (Silajāņu lauksaimniecības biedrības priekšsēdētājs). Lauksaimniecības kameras loceklis. Apbalvots ar Atzinības krustu 1940. gada Latgales dziesmu svētku laikā. Vācu laikā atjaunotā Daugavpils aizsargu pulka kultūras nodaļas vadītājs. 40.-50. gados bija viens no Čikāgas Krišjāņa Barona latviešu skolas dibinātājiem un skolotājiem, kā arī Vircburgas latviešu skolas skolotājs.
Pēteris Svikša nomira 1970. gada augustā un ir apglabāts Čikāgas kapos ar uzvārdu Swentons. Uzvārds nomainīts 1957. gadā, pieņemot Amerikas pilsonību.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Lidija Swenton

Partnera apzinātājs: Antra Swenton

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Antra Swenton 2020. gada 12. jūnijs, 01:21:15

Man ir lūgums, ludzu pievienojiet,ka Pēteris Svikša nomira 1970.gada augustā un ir apglabāts Čikāgas kapos ar uzvārdu Swentons Vińš bija ne tikai Čikāga Krišjāńa Barona latviešu skolas skolotājs bet arī viens no tās skolas dibinātājiem. Paldies! Antra

Lilita Rašmane 2020. gada 15. jūnijs, 09:53:29

Paldies par precizējumu. Ielabots.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.