Ainažu osta, 1932-09-18

Vieta: Ainažu pilsēta

Priekšmeti: Atklātnes, Fotogrāfijas, Latvija, Laivas un laivošana, Ostas, Kuģi, Ainaži (Salacgrīvas novads, Latvija), Kuģu piestātnes, Rīgas jūras līcis (Latvija un Igaunija), Ainažu osta (Latvija)

Anotācija: Ainažu osta izbūvēta 1903. gadā. Latvijas pirmās neatkarības laikā osta bija ceturtā Latvijas osta kravu apgrozījuma ziņā. 1926. gadā ostu apmeklēja 143 kuģi. Imports: koloniālpreces, pārtikas vielas, ķieģeļi, spirts, metālpreces, sāls, cements. Eksports: papīrs, koki, gaļa, linsēklas. Osta smagi izpostīta Otrā pasules kara laikā. Lai gan pēc kara osta tika daļēji atjaunota, uzplaukumu pilsēta vairs nepiedzīvoja. Tam bija arī citi iemesli. Līdz ar Pērnavas ostas izbūvi un Smiltenes-Ainažu šaursliežu dzelzceļa izbūvi 1912. gadā, Ainažu osta savu ekonomisko nozīmi sāka zaudēt.
Pastkarti 1932. gada septembrī sūtījis Nikolajs Bērziņš brālim Jānim uz Cēsīm ar tekstu: "Sveiki brālīt! Ja vēl neesat neko sūtījuši, tad nopērc žiletītes divas gabalas, ko bārdu dzīt, jo šeit veikalos nav. - Atsūti man arī Cēsu avizi ko lasīt. Sūtīšana maksās apmēram 3 sant. - Sveiciens Zinai un māmuļai un tev pašam. Koļa".
Atklātnei uzlīmēta 10 santīmu pastmarka ar zīmogu: "Latvijas ražpjumu izstāde Rīgā 1932.g. 10.-19.IX.".

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Armands Strauja

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.