Aktrise Lilija Štengele, [193-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Atklātnes, Latvija, Sievietes, Portreti, Rīga (Latvija), Liepājas teātris, Latvijas Nacionālais teātris, Aktrises, Štengele, Lilija, 1891-1958, Sieviešu apģērbs

Alternatīvais nosaukums: Lilija Štengels

Anotācija: Lilija Štengele (1891-1958) bija latviešu aktrise. Galvenokārt tēlojusi komiskas un raksturlomas salonizrādēs.
Beigusi Pētera Dzeņa vadītu ģimnāziju Olainē, pēc tam strādājusi par skolotāju. No 1909. līdz 1913. gadam tēlojusi Jaunajā Rīgas teātrī. 18 gadu vecumā sākusi mācīties Gižicka teātra skolā. Pirms Pirmā pasaules kara tēlojusi dažādu Dienvidkrievijas pilsētu teātros, divus gadus dzīvojusi Turcijā.
1923. gadā atgriezusies Latvijā, spēlējusi galvenās lomas Latvijas Nacionālajā teātrī. 1940. gadā no darba Nacionālajā teātrī atbrīvota, sākusi strādāt Liepājas teātrī.
1944. gadā devusies bēgļu gaitās uz Vāciju, kur uzturējusies bēgļu nometnē Eslingenā, piedalījusies teātra izrādēs. 1950. gadā pārcēlusies uz dzīvi ASV. Mirusi 1958. gadā ASV no leikēmijas.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Ivars Tamsons

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.