Daugavpils. Jaunais gads pilsētas laukumā, 1963

Vieta: Daugavpils

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Daugavpils (Latvija), Portreti, Pieminekļi, Sniegs, Bērni, Meitenes, Jaunais gads, Rotaļlietas, Vienības laukums (Daugavpils, Latvija)

Anotācija: Attēlā Ļeņina laukums. Agrāk saukts par Baznīcas laukumu un Aleksandra Ņevska laukumu, taču 1935. gadā pārdēvēts par Vienības laukumu. V. Ļeņina piemineklis laukumā tika uzstādīts 1970. gada 19. aprīlī. Piemineklis bija veidots no Karēlijas rozā granīta, 9 metrus augsts. Sākotnēji to bija paredzēts uzstādīt Murmanskā. Līdz ar pieminekļa atklāšanu laukums nodēvēts par Ļeņina laukumu. Tā autors - Ļeņingradas tēlnieks A.Černickis. 1988. gada Latvijas Kultūras ministrija neatzina pieminekli par mākslas pieminekli. Piemineklis tika demontēts 1991. gada 21. septembrī, pēc kā Vienības laukums atguva savu nosaukumu. Katru gadu pilsētas laukumā notiek Ziemassvētku un Jaunā gada pasākumi, te rotā pilsētas galveno svētku egli.
#ZenitStasti #PeopleToPeople
Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola licejs. Attēlu pievienoja Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas liceja 6. klases skolniece Sofija Mogorite.
Attēls ir pievienots projekta "Zenit stāsti" ietvaros.
Latgales Centrālā bibliotēka.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Marfa Kiseļova

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Irina Mogorite

Partnera apzinātājs: Sofija Mogorite

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.