Dundagas luterāņu baznīca, [193-]

Vieta: Dundagas pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Luterāņu baznīcu ēkas, Latvija, Sievietes, Torņi, Bērni, Dundaga (Dundagas novads, Latvija), Dundagas luterāņu baznīca

Anotācija: Tagadējo Dundagas mūra evaņģēliski luterisko baznīcu beidza celt 1766. gadā ar Dundagas pils īpašnieka firsta Kārļa Ostenzakena (1726-1794) gādību. Kopš 1912. gada baznīcā atrodas Valsts nozīmes mākslas piemineklis Jaņa Rozentāla altārglezna “Lieldienu rīts”. Līdz 20. gadsimta 20. gadu sākumam baznīca kalpoja gan vācu, gan latviešu draudzēm. Kopš 1935. gada baznīcai ir piešķirts arhitektūras pieminekļa statuss, Pieminekļu valde no baznīcas izņēma Ostenzakenu dzimtas muižnieku tēlus un pārveda tos uz Rīgas muzeju pie Doma baznīcas. Vēl šajā pašā gada vasarā baznīcas iekšpusi izremontēja un pārkrāsoja, lai pieskaņotu altārgleznai, ielika koka grīdu. Baznīca II Pasaules kara laikā nav cietusi, arī pēc kara te darbojas luterāņu draudze - baznīca vienmēr kalpojusi kā dievnams.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: A. Bergholcs

Izdevējs: Dundaga : A. Bergholcs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Konrads Degro

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.