Dārzu un parku ansamblis "Lielie kapi". Dalicu ģimenes kapliča Jēkaba kapos, [193-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Kapličas, Parki, Kapsētas, Rīga (Latvija), Lielie kapi (Rīga, Latvija), Fotogrāfija, Vēsturiskās vietas

Anotācija: Dalicu ģimenes kapliča Jēkaba kapos. Rīgas mūrniekmeistara Daniela Dalica (1815 – 1877) dzimtas kapliča uzcelta XIX gadsimta beigās. Tā veidota neogotikas stilā, tās stūrus vainago četri pinakļi (pinakls - arhitektūras dekoratīvais elements, kas romāņu stilā un gotikā veido nelielu greznu tornīti, tas atgādina nelielu šķēpu un uzsver celtnes vertikālo struktūru). Daniels Dalics ir vadījis neogotikas stilā būvētā Rīgas Mazās ģildes nama mūrēšanas darbus (1864 – 1866).
Rīgas Lielie kapi, oficiāli Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis Nr. 6636 - Dārzu un parku ansamblis "Lielie kapi" ar memoriālām celtnēm ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas īpašumā esošs kapu parks, bijusī kapsēta, kas atrodas Rīgas Vidzemes priekšpilsētā, starp Brīvības, Mēness, Miera un Klijānu ielām. Kompleksa teritorija ietver arī Sv. Jēkaba katoļu kapus un līdz 2012. gadam Mazās Klijānu ielas stūrī izveidotos padomju gūstā mirušo vērmahta karavīru kapus. 2012. gada vasarā militārie apbedījumi likvidēti, un nelaiķi pārapbedīti Beberbeķu kapsētā (Piņķos). Vēsturiski Lielo kapu daļa ir arī Pokrova kapi. Lielos kapus šķērso Senču iela. Parka teritorija ir 22 hektāri.
1953. gadā saskaņā ar Rīgas pilsētas Darbaļaužu deputātu padomes Izpildu komitejas lēmumu Lielos kapus slēdza daļēji, bet 1969. gadā - pilnībā.
20. gs. 70. gados uzsāka Lielo kapu memoriālā parka izveidi, bet šo projektu nepabeidza. Lielajos kapos apglabāti vairāki desmiti tūkstošu Rīgas iedzīvotāju, starp viņiem ļoti daudzas izcilas vēsturiskas personības.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Roberts Johansons

Izdevējs: Rīga : Rob. Johansons

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Reto grāmatu un rokrakstu krājums

Novietojuma kods: RA 434 N5

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Jānis Turlajs 2020. gada 14. decembris, 23:35:11

Dalicu ģimenes kapliča Jēkaba kapos. Rīgas mūrniekmeistara Daniela Dalica (1815 – 1877) dzimtas kapliča uzcelta XIX gadsimta beigās. Tā veidota neogotikas stilā, tās stūrus vainago četri pinakļi (pinakls - arhitektūras dekoratīvais elements, kas romāņu stilā un gotikā veido nelielu greznu tornīti, tas atgādina nelielu šķēpu un uzsver celtnes vertikālo struktūru). Daniels Dalics ir vadījis neogotikas stilā būvētā Rīgas Mazās ģildes nama mūrēšanas darbus (1864 – 1866).

Lilita Rašmane 2020. gada 15. decembris, 09:21:41

Paldies par informāciju!

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.