Liepāja. Peldu iestāde, [193-]

Vieta: Liepāja

Priekšmeti: Atklātnes, Fotogrāfijas, Latvija, Ārstniecības iestādes, Kūrorti, Liepāja (Latvija), Liepājas peldu iestāde--Celtnes, Arhitekti, Berči, Pauls Makss, 1840-1911, Liepājas peldu iestāde

Alternatīvais nosaukums: Libau. Bade Anstalt

Anotācija: "Liepājas peldu iestāde" - foto-pastkarte.
Sākotnēji cara Nikolaja vārdā nosauktā peldu iestāde ir celta 1902. gadā, doriešu stilā pēc P.M. Berči (Bertchy) projekta. (Apmeklētāji varēja tur nokļūt ar tramvaju, kas gāja tieši gar pašu peldu iestādi.) Jaunajā iestādē bija 30 greznas istabas, kas aprīkotas ar siltām jūras vannām, nodaļu ūdensdziedniecībai, garaiņu romiešu un īru pirtīm. Pēc tam, kad 1925. gadā Liepājas ezerā tika atklātas dziednieciskās dūņas, 20.-30. gados tur tika iekārtota mehanizēta nodaļa dūņu vannām un kompresēm, ogļskābes vanna un sēra vannu nodaļas. Pēc II pasaules kara iestāde sāka darboties 1946. gadā; tika veikts vērienīgs remonts. 1978. gadā 1,3 km dziļumā pie sanatorijas tika atrasts pazemes ezers ar augstvērtīgu minerālūdeni, ko izmanto vēl joprojām - Centrālajā slimnīcā dziednieciskajām vannām (attiecībā 1:10). Sanatorija darbojās līdz 1994. gadam.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Guntars Zariņš

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.