Rīgas Garīgais seminārs, [190-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Latvija, Rīga (Latvija), Arhitekti, Austrumu Ortodoksālās baznīcas ēkas, Litogrāfija, Vēsturiskās celtnes, Šēls, Heinrihs Karls, 1829-1909, Augstskolu ēkas, Rīgas Pareizticīgo garīgais seminārs, Albumi

Alternatīvais nosaukums: Семинарiя, Das Seminar

Anotācija: Das Seminar. Riga. Rīgas Garīgais seminārs ir Latvijas Pareizticīgās baznīcas augstākā mācību iestāde. Atrodas Katoļu ielā 10, Rīgā.
Seminārs tika dibināts 1851. gadā, kad tika izveidots no Rīgas Latviešu-igauņu garīgās skolas, kas bija dibināta 1847. gadā. Seminārā bija paredzēts izglītot nabadzīgu latviešu un igauņu ģimeņu bērnus par valsts līdzekļiem. Seminārā mācības notika pēc Krievijas semināru mācību programmas, papildus tika mācīta latviešu un igauņu valoda un vēsture. 1874. gadā no semināra darbiniekiem izveidoja komisiju garīgo tekstu tulkošanai latviešu un igauņu valodās.
1877.—1879. gadā pēc arhitekta Heinriha Šēla projekta uzcēla jaunu semināra ēku ar baznīcu tajā. Pirmā pasaules kara laikā 1915. gadā semināru evakuēja uz Ņižņijnovgorodu, kur tas Krievijas pilsoņu kara laikā 1918. gadā beidza savu darbību. Semināra ēku Rīgā nacionalizēja un piešķīra Latvijas Universitātei, kas tajā izvietoja Medicīnas fakultātes katedras. 1926. gadā semināra darbību atjaunoja. No 1936. līdz 1940. gadam šīs iestādes vietā pastāvēja Latvijas Universitātes Pareizticīgo teoloģijas institūts.
1993. gadā Rīgas Pareizticīgo garīgais seminārs tika atjaunots, atsāka darboties arī semināra Visu Svēto pareizticīgo baznīca.

Objekta tips: Iespieddarbs

Datu nesējs: Papīrs

Izdevējs: Libau : Druck & Verlag von Gottl. D. Meyer

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 litogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Guntars Zariņš

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.