Rūmenes muiža, 1955

Vieta: Kandavas pagasts

Priekšmeti: Muižas, Fotogrāfijas, Latvija, Skolu ēkas, Ziema, Kandavas pagasts (Kandavas novads, Latvija), Rūmene (Kandavas novads, Latvija), Rūmenes muiža (Latvija)

Anotācija: Rūmenes muiža PSRS laikos, ziemas laikā. Neogotiskā Rūmenes kungu māja celta 1876. gadā pēc arhitekta Teodora Zeilera projekta. Kungu māju sāka būvēt barons Viktors fon Disterlojs, to pabeidza viņa dēls Georgs 1892. gadā. Kungu māja tika papildināta ar neorenesanses stila vairāku līmeņu kaskādveida ārējo kāpņu izbūvi, kas savieno gala fasādi ar parku zemāk nokalnē. Viņš muižu pārdeva, un tās īpašnieki bieži mainījās. 1905. gadā tā nonāca tirgotāja E. Švarca rokās. Vācbaltieši Švarci to apsaimniekoja līdz 1920. gadam. Latvijas pirmās brīvvalsts laikā muižā dzīvoja mūziķi. Brāļi Arvīds un Ervīns Dauguļi tur rīkoja daudzas kultūras un mākslas pasaules pārstāvju tikšanās. Padomju laikā tur bija skola, tad sovhoza kantoris. Muiža tagad ir privatizēta. Vērienīgos pārbūves darbus vadījusi arhitekte Zaiga Gaile. Vienstāvu ēka pārtapusi par četru stāvu celtni.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Guntars Zariņš

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.