Kapsēdes dižakmens, [192-]

Vieta: Medzes pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Vīrieši, Sievietes, Laukakmeņi, Medzes pagasts (Grobiņas novads, Latvija), Bērni, Kapsēdes dižakmens (Latvija)

Anotācija: Kapsēdes dižakmens ir pelēks vidējgraudains metamorfizēts dzīslots granosienīts. Akmens atrodas kādreizējā Baltijas Ledus ezera pārskalotajā līdzenumā, kur to pirms 10,5 - 11 tūkstošiem gadu no morēnas izskalojuši viļņi un izspiedis ledus, - mūsdienu Liepājas - Ventspils dzelzceļa malā pie pārbrauktuves, 350 m uz dienvidiem no Kapsēdes stacijas. Tā izmēri: garums – 5,5 m, platums – 3,4 m, augstums – 4,2 m, apkārtmērs - 16,5 m, lielākā gabala tilpums - 60 m³. Akmens sākotnēji bijis ieapaļš, vēlāk sašķelts trīs daļās. Kopējais akmens tilpums sākotnēji vērtēts ap 80 - 110 m³. Dižakmeni 1861. gadā izmērījis un aprakstījis Tērbatas universitātes profesors K. Grēvinks. Savulaik tas tika uzskatīts par augstāko akmeni Latvijā, tomēr tagad ir apzināti augstāki akmeņi. Pirmā pasaules kara laikā vācu karavīri tajā iekaluši uzrakstu “Weltkrieg 1914 – 1916”. Kopš 1957. gada akmens ir aizsargājams ģeoloģisks objekts..

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: 0112 Grobiņas pagasts

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.