Ķemeri. Peldu iestāde, [193-]

Vieta: Jūrmala

Priekšmeti: Atklātnes, Latvija, Ķemeri (Jūrmala, Latvija), Kūrorti

Anotācija: Pirmo valsts peldu iestādi atklāja 1838. gadā. Šis gads tiek uzskatīts par kūrorta dibināšanas gadu. Ķemeri jau sākotnēji veidojušies kā balneoloģisks kūrorts, par kura attīstību arī turpmāk rūpes uzņēmās valsts. Krievijas impērijā kūrorts bija visai iecienīts - 1912. gadā tika atklāta tiešā dzelzceļa satiksme Ķemeri - Maskava. Kūrorts stipri cieta Pirmā pasaules kara laikā, bet atplauka Latvijas brīvvalsts laikā. 1924. gadā tika uzcelta moderna peldiestāde ar dūņu vannām, 1929. gadā ūdenstornis ar skatu laukumu, 1933. gadā mežā pie ceļa uz Jaunķemeriem tika atklāts sporta un atpūtas komplekss, ko vēlāk pārveidoja par smalku restorānu "Jautrais ods". 1928. gadā Ķemeriem tika piešķirtas pilsētas tiesības. 1936. gadā Valsts Prezidents Kārlis Ulmanis svinīgi atklāja vienu no tā laika prestižākajām celtnēm Latvijā - viesnīcu "Ķemeri" ar 100 komfortablām istabām un greznu halli (arhitekts Eižens Laube). Pēc Otrā Pasaules kara Ķemerus pasludināja par Vissavienības nozīmes kūrortu, 1951. gada oktobrī atklāja elektriskā dzelzceļa satiksmi ar Rīgu. 1959. gadā Ķemeru pilsētu iekļāva jaunizveidotās pilsētas Jūrmalas sastāvā
Fotogrāfijā redzama galvenā ieeja jaunajā vannu iestādē, zemās piebūves stūris kreisajā pusē ir vannu iestāde, kas būvēta 19. gadsimta beigās un ir viena no retajām ēkām, kas pārdzīvojusi Pirmo pasaules karu.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Izdevējs: Rīga : Fotobrom

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Uldis Vanags 2011. gada 28. novembris, 14:03:51

Atklātnē redzama galvenā ieeja jaunajā vannu iestādē, zemās pebūves stūris attēla kreisajā pusē ir vannu iestāde, kas būvēta 19. gadsimta beigās un ir viena no retajām ēkām, kas pārdzīvojusi 1. pasaules karu.

Ginta Zalcmane 2011. gada 30. novembris, 20:53:15

Paldies par papildinājumu.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.