Karvas hidroelektrostacija, [195-]

Vieta: Alsviķu pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Upes, Latvija, Vīrieši, Hidroelektrostacijas, Vaidava, upe (Latvija), Alsviķu pagasts (Alūksnes novads, Latvija)

Anotācija: Karvas hidroelektrostacija atrodas uz Vaidavas upes, uz kuras savulaik darbojušās divpadsmit spēkstacijas. Sagruvušais dzirnavu aizsprosts uz Vaidavas upes pie Karvas tika atjaunots virs vecā aizsprosta paliekām kā Karvas hidroelektrostacija.
Karvas hidroelektrostacijas darbības bija saskaņotas ar esošajām dzirnavām, lai efektīgi izmantotu ūdens caurplūdes spēku. Tā bija apgādāta ar 60 KW lielu ģenerātoru un apgādāja ar elektroenerģiju Apes pilsētu, Karvas, Jaunrozes un Jaunlaicenes pagastus. Augstsprieguma tīkla garums bija 10 kilometrus, zemsprieguma tīkls laukos un pilsētā kopā 18 kilometri. Patērētāji Apes pilsētā - 160, laukos - 46, no tiem 20 tīras lauksaimniecības. Pilsētas aboneenti notērēja aptuveni 19 000 KW/stundu, lauku abonenti - 5000 KW/stundu enerģijas.
Dažas mazās hidroelektrostacijas darbojās arī pirmajos pēckara gados, līdz tika atzīts, ka tās ir neekonomiskas.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Partnera apzinātājs: Eva Ausēja

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.