Valka, 1905

Vieta: Valkas pilsēta

Priekšmeti: Atklātnes, Pilsētas, Upes, Latvija, Baznīcu ēkas, Ūdensdzirnavas, Valka (Valkas novads, Latvija), Arhitekti, Aizsprosti, Pedele, upe (Latvija), Haberland, Christof, 1750-1803, Valga (Igaunija)

Alternatīvais nosaukums: Gruss aus Walk

Anotācija: Valka ar nosaukumu Pedele pirmo reizi vēstures avotos minēta Rīgas parādu grāmatā 1286. gadā. 1584. gada 11. jūnijā Polijas karalis Stefans Batorijs pasniedza pilsētai dibināšanas rakstu un piešķīra pilsētas tiesības, 1590. gadā tika apstiprināts pilsētas ģerbonis. 19. gadsimta otrajā pusē pilsēta izveidojās par svarīgu rūpniecības un satiksmes mezglu, no kurienes dzelzceļa līnijas veda uz Pleskavu un Tērbatu. 1920. gada 1. jūlijā Valka tika sadalīta starp jaunajām Latvijas un Igaunijas neatkarīgajām valstīm. Latvijas Valka zaudē daudz - Igaunijas pusē paliek viss saimnieciskais un kultūras centrs, bet Latvijas pusē pārsvarā dzīvojamās mājas. Diemžēl līdz ar robežas nospraušanu 1920. gadā Valkas stacija kļuva par Igaunijas Valgas staciju. Pilsētas sabiedriskās ēkas visas ir celtas no jauna pēc 1920. gada. Latvijas daļai pilsētas tiesības no jauna piešķirtas 1922. gadā.
Priekšplānā skats uz tiltu pār aizsprostu uz Pedeles upes un ūdensdzirnavām; fonā pa kreisi tagadējā Valgas Jāņa baznīca.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Izdevējs: Walk : Moritz Rudolff

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: 1243 Valka - Valga

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Jānis Prauliņš 2017. gada 24. janvāris, 20:44:14

Priekšplānā skats uz tiltu pār aizsprostu uz Pedeles upes un ūdensdzirnavām; fonā pa kreisi tagadējā Valgas Jāņa baznīca.

Lilita Rašmane 2017. gada 27. janvāris, 10:45:07

Paldies par papildinājumu.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.