Romeškalna muiža, [197-]

Vieta: Veclaicenes pagasts

Priekšmeti: Pamatskolu ēkas, Muižas, Fotogrāfijas, Latvija, Veclaicene (Alūksnes novads, Latvija), Veclaicenes pamatskola, Romeškalna muiža (Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Veclaicenes pamatskola

Anotācija: Romeškalna muiža celta pēc 1847. gada baronam Augustam fon Tranzē. Ēka celta vēlīnā Berlīnes klasicisma stilā. Ēkai ir raksturīgas dažāda lieluma logu rindas un renesanses stila tornis.
1931. gadā bijušajā Romeškalna muižas ēkā ar Veclaicenes pagasta gādību sāka iekārtot Veclaicenes sešklasīgo pamatskolu. Muižas ēkas pārbūvei no valsts saņemts ilgtermiņa aizdevums 30 000 Ls, pabalsts 5000 Ls, budžeta kārtībā sagādāts 17 000 Ls. 1936. gadā skolas nama iekārtošana bija pabeigta. Laika gaitā muižas ēka stipri pārbūvēta. 20. gadsimta 70. gadu vidū skolā tika veikts kapitālremonts, skolas ēka tika pārbūvēta, tā pazaudējot arī daļu no vēsturiskām iekštelpām. Veclaicenes pamatskola likvidēta 2009. gadā.
Skolā mācījās 132 skolēni. Tā bija 6. klašu pamatskola un igauņu tautības pamatskola. Pie skolas darbojās mazpulks un jaunatnes sarkanā krusta pulciņš.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Eva Ausēja

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.