Embūtes pagasts. Vībiņu muiža. Ratnīca, 2003

Vieta: Embūtes pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Embūtes pagasts (Vaiņodes novads, Latvija), Lauksaimniecības celtnes, Vībiņu muiža (Latvija)

Anotācija: Vībiņi ir Embūtes pagasta administratīvais centrs, kādreizējo Vībiņu un Bakūzes (Bakūžu) muižu centrs. No kādreizējās Vībiņu muižas saglabājies vien 19. gadsimtā izveidotais parks, muižas kapliča, būvēta 1927. gadā Sanderu dzimtai, vārtu stabi un dārza vāze. Vībiņu muižas kungu mājā bijušas baltas podiņu krāsnis, divi manteļskursteņi, lieli velvēti pagrabi, zālē - ornamentāla parketa grīda un 2 nišas. Pēc Agrārreformas muižas centrs ticis izrentēts vienam no brāļiem Sanderiem. Pēc Pirmā pasaules kara muižas celtnes tikušas izmantotas kā administratīvas ēkas - ierīkots klubs, biroju telpas, feldšeru punkts, bibliotēka, kiosks, kā arī izbūvēti dzīvokļi. No 1969. gada muižas ēkas daļēji pamestas. Muižas kungu māja pilnībā nojaukta 20. gadsimta 80. gados. Par ēkas atrašanās vietu liecina tikai dārza vāzes fragments, divi vārtu stabi un bijusī ratnīca, kas šobrīd pamesta. No Vībiņu muižas kapličas vēl joprojām notiek mirušo izvadīšanas.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Jānis Miķelsons

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Ineta Jurķe Miķelsone

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.